Meie lugu

Cleveron on olnud oma valdkonna suunanäitaja juba enam kui 10 aastat.

2006

ON24, Eesti ja Soome juhtiv mööbli veebipood (www.on24.ee, www.on24.fi) lõi kaupade kättetoimetamiseks oma logistikaosakonna.

2007

ON24 logistikaosakond hakkas lisaks logistikateenusele arendama pakiautomaatide riist- ja tarkvara ning enda pakiautomaatide võrgustikku. Seetõttu loodi ka eraldi ettevõte. Juriidilise nimena registreeriti Cleveron, kuid esialgu kandis firma nime SmartPOST.

2009

SmartPOST avas oma üle-eestilise pakiautomaatide võrgustiku ja peagi said need tarbijate hulgas populaarseks pakkide kättesaamise kohaks. Mõne aastaga saavutas SmartPOST Eestis 20% turuosa.

2010

SmartPOSTi pakiautomaatide võrgustik ja selle kaudu logistikateenust pakkuv üksus ning bränd müüdi Soome ettevõttele Itella Corporation (endine Soome Post). SmartPOSTi nime müümise tõttu hakati kasutama nime Cleveron. Ettevõte jätkas pakiautomaatide tarkvara ja tehnoloogia arendamist ning müüki.

2011

Cleveron esitles PackRoboti ideed – uue põlvkonna robootilist pakiautomaati, mis hoiab kokku laoruumi, kuna suudab väikese pinna peal hoiustada suurel hulgal pakke. Samuti väljastab see paki paarikümne sekundiga.

2014

Cleveron esitles CleverBoxi, iseteeninduslikku pakiautomaati, millel oli kirjade ja pakkide hoiustamiseks ka ainulaadsed väikesed kapid.
Cleveron avas Viljandis uue arenduskeskuse, et rahuldada kasvanud nõudlust Cleveroni toodete vastu.
2014. aasta lõpuks oli Cleveronil kliente lisaks Eestile ka Hispaanias, Norras ja Brasiilias.

2015

Cleveron sõlmis partnerluslepingu USA ettevõtte Bell & Howelliga, et siseneda oma pakiautomaatidega Põhja-Ameerika turule.
Cleveron tõi ametlikult turule innovaatilise robootilise pakiautomaadi PackRobot, mis viis e-poe ostude väljastamise uuele tasemele nii jaemüüjate kui ka klientide jaoks.
2015. aastal lisandusid Cleveroni klientide hulka ettevõtted Ungarist ja Soomest.

2016

Cleveroni tarkvara- ja teenuseplatvorm CollectNet lõi Eestis avatud pakiautomaatide võrgustiku, mis kasutas pakkide väljastamise lahendusena PackRobotit.
Mainekas ajakiri Postal Technology andis Cleveroni pakirobotile PackRobot tiitli „Delivery Innovation of the Year“.
Maailma suurim jaekett Walmart paigaldas Cleveroni PackRoboti viide kauplusesse USAs, et katsetada, kuidas selle abil oma klientidele e-poest tehtud oste väljastada. Walmarti pakirobotid kannavad nime Pickup Tower.
2016. aasta lõpuks oli Cleveroni pakiautomaatide asukohariikide hulka lisandunud Bulgaaria, Saksamaa ja USA.

2017

Cleveroni ning ON24 asutajad Arno Kütt ja Peep Kuld nimetati EY Estonia poolt Eesti Aasta Ettevõtjateks.
PackRobot võitis maailmakuulsal innovatsioonikonkursil Edison Awards pronksmedali.
Cleveron esitles maailma suurimat robootilist pakiterminali CleverFlex.
Cleveroni töötajate arv jõudis 100 töötajani.
Cleveron paigaldas Tallinnas asuvasse LAEV’a kortermajja maailma esimese pilvepõhise nutipostkasti lahenduse, mis tugineb Cleveroni nutikal pakiautomaadil SnapLocker.
Maailma kiireim drooniga kättetoimetamise avalik teenus avati Cleveroni kodulinnas Viljandis. Kahe nädala jooksul sai katsetada, kuidas Cleveroni droon tellijale SMS-i peale karastusjoogi toob.
Esimene CleverFlex paigaldati Inditexi maailmakuulsa moebrändi Zara kauplusesse Hispaanias A Coruñas.
Walmart teatas, et PackRoboti katsetus oli nii edukas, et soovib PackRobotid ehk Pickup Towerid paigaldada kauplustesse üle kogu USA. Eesmärgiks seati, et 2018. aasta lõpuks on Walmarti poodides 700 robotit.

USAs asuv Bloomsburgi ülikool paigaldas Cleveroni CleverBoxi oma ülikoolilinnaku postituppa, et muuta posti ja pakkide käsitsemine kiiremaks ning mugavamaks.
2017. aasta lõpuks olid Cleveroni klientide hulgas maailma suurim jaemüüja Walmart ja maailma suurim moekettide müüja Inditex oma brändiga Zara.

2018

Suurbritannia üks suurimaid jaekette Asda valis e-poe ostude automatiseeritud väljastamise katsetamiseks Cleveroni PackRoboti. Parcel Toweriks nimetatud Suurbritannia esimene pakirobot paigaldati Asda Manchesteris asuvasse kauplusesse.

Cleveroni paigaldas kaks maailma suurimat CleverFlexi pakirobotit Zara kõige innovaatilisemasse esinduspoodi Londonis. Esmakordselt maailmas on kaupluses eraldi veebipoele pühendatud osakond, kus e-poest ostetud pakke saavad kliendid kätte just CleverFlexidest. Koos suudavad robotid korraga hoiustada kuni 2400 pakki.
Cleveron tõi turule Eesti esimese personaalse kodu-pakiautomaadi CleverPod. Tänu CleverPodile ei pea pakiautomaadi omanik enam kodus kullerit ootama, sest tellitud toidukaubad, riided, post ja muud pakid pannakse tema oma kodu juures asuvasse isiklikku automaati.

Cleveron kuulutati Ettevõtluse auhindadel Eesti Aasta Ettevõtteks 2018. Lisaks pälvisime Aasta disainirakendaja ja Aasta uuendaja tiitlid ning jõudsime Aasta eksportööri kategoorias parima kolme ettevõtte sekka.

10. oktoobril avati Viljandi arenduskeskuse laiendus, mis lisas koostetehasele juurde 7500 m2, võimaldades aastakäivet kasvatada kuni 200 miljoni euroni.

Küsimuste korral võta meiega ühendust!

Lisainfo saamiseks helista või saada e-kiri

Kaur Ojakivi
Teenuse juht

E-post: kaur@cleveron.eu
Tel: (+372) 506 5749